Ristetty rullalaakeri RA15008-UU-CC0-PE2
Tärkeimmät mitat RA15008-UU-CC0-PE2
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 150,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0 / 0 mm |
| D | 166,00 mm | Ulkohalkaisija, toleranssi: 0 / -0,010 mm |
| dP | 157,00 mm | Rullan ympyrän halkaisija |
| B | 8,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,120 mm |
| B1 | 8,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,12 mm |
| a | 2,00 mm | |
| b | 0,80 mm | |
| rmin | 0,50 mm | min. reunan etäisyys |
| ds | 153,50 mm | Sisärenkaan liitäntämitta |
| Dh | 160,50 mm | Ulkorenkaan liitännän mitat |