Ristetty rullalaakeri RA14008-UU-C1-PE4
Tärkeimmät mitat RA14008-UU-C1-PE4
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 140,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0 / -0,008 mm |
| D | 156,00 mm | Ulkohalkaisija, toleranssi: 0 / -0,010 mm |
| dP | 147,00 mm | Rullan ympyrän halkaisija |
| B | 8,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,120 mm |
| B1 | 8,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,12 mm |
| a | 2,00 mm | |
| b | 0,80 mm | |
| rmin | 0,50 mm | min. reunan etäisyys |
| ds | 143,50 mm | Sisärenkaan liitäntämitta |
| Dh | 150,50 mm | Ulkorenkaan liitännän mitat |