Ristetty rullalaakeri RA13008-UU-C0-P0
Tärkeimmät mitat RA13008-UU-C0-P0
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 130,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0 / -0,020 mm |
| D | 146,00 mm | Ulkohalkaisija, toleranssi: 0 / -0,018 mm |
| dP | 137,00 mm | Rullan ympyrän halkaisija |
| B | 8,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,120 mm |
| B1 | 8,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,12 mm |
| a | 2,00 mm | |
| b | 0,80 mm | |
| rmin | 0,50 mm | min. reunan etäisyys |
| ds | 133,50 mm | Sisärenkaan liitäntämitta |
| Dh | 140,50 mm | Ulkorenkaan liitännän mitat |