Säteittäinen pallomainen tavallinen laakeri GE35-FO-2RS
Tärkeimmät mitat GE35-FO-2RS
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 35,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0 / -0,012 mm |
| D | 62,00 mm | Ulkohalkaisija, toleranssi: 0 / -0,013 mm |
| B | 35,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,120 mm |
| C | 22,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,300 mm |
| dK | 53,00 mm | |
| α | 16 ° | |
| r1s min. | 0,60 mm | min. reunan etäisyys |
| r2s min. | 1,00 mm | min. reunan etäisyys |
| da min. | 39,70 mm | liitännän mitta |
| Da max. | 51,00 mm | liitännän mitta |