Säteittäinen pallomainen tavallinen laakeri GE30-FO-2RS
Tärkeimmät mitat GE30-FO-2RS
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 30,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0 / -0,010 mm |
| D | 55,00 mm | Ulkohalkaisija, toleranssi: 0 / -0,013 mm |
| B | 32,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,120 mm |
| C | 20,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,300 mm |
| dK | 47,00 mm | |
| α | 17 ° | |
| r1s min. | 0,60 mm | min. reunan etäisyys |
| r2s min. | 1,00 mm | min. reunan etäisyys |
| da min. | 34,40 mm | liitännän mitta |
| Da max. | 44,50 mm | liitännän mitta |