V-Belt SPC-11800
Main dimensions for SPC-11800
| Designation | Dimension | Remark |
|---|---|---|
| Lw | 11,800.00 mm | Length of effect |
| La | 11,830.00 mm | Outside length |
| m | 22.00 mm | |
| s | 18.00 mm | |
| n | 19.00 mm | |
| a | 22.00 mm | max. wide toothed belt backs |
| b | 19.00 mm | |
| c | 17.00 mm | |
| d | 25.50 mm | |
| e | 17.00 mm | |
| f | 4.80 mm | |
| h | 23.80 mm | max. tread depth |