Stainless yoke type track roller with inner ring SNATR25-PP
Main dimensions for SNATR25-PP
| Designation | Dimension | Remark |
|---|---|---|
| d | 25.00 mm | shaft diameter |
| d2 | 41.50 mm | stop diameter of the thrust washer |
| D | 52.00 mm | outer diameter |
| B | 25.00 mm | width |
| C | 24.00 mm | width outer ring |
| rmin. | 1.00 mm | min. edge distance |