Stud type track roller KR22-X-PP-RR
Main dimensions for KR22-X-PP-RR
| Designation | Dimension | Remark |
|---|---|---|
| D | 22.00 mm | outer diameter, Track roller |
| d | 10.00 mm | diameter of roller stud / stud |
| B | 36.00 mm | Width of roll pin |
| B1 | 23.00 mm | Spigot length |
| C | 12.00 mm | Width of the outer ring |
| C1 | 0.60 mm | overhang axial washer |