Svinglejer VSI250855-N-ZT-VSP
4 koniske smørenipler, DIN 71412-A S8x1, jævnt fordelt langs omkredsen
Hoveddimensioner til VSI250855-N-ZT-VSP
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| di | 710,00 mm | indre diameter |
| DaZT -IT8 | 953,00 mm | Centreringsdiameter Yderring (tolerance: -IT8) |
| Di | 853,00 mm | indre diameter Yderring |
| daZT -IT8 | 855,00 mm | Centreringsdiameter Indvendig ring (tolerance: -IT8) |
| La | 915,00 mm | Pitch cirkel monteringsboring Yderring |
| Li | 794,00 mm | Pitch cirkel monteringsboring Indvendig ring |
| ni | 28 | |
| Fr | 339 kN | Tilladt friktionsforbindelse af fastgørelsesskruer |
| d0 | 730,00 mm | Tandhjulets stigningscirkeldiameter |