Svinglejer VSI250755-H-ZT-RL0
4 koniske smørenipler, DIN 71412-A S8x1, jævnt fordelt langs omkredsen
Hoveddimensioner til VSI250755-H-ZT-RL0
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| di | 610,00 mm | indre diameter |
| DaZT -IT8 | 853,00 mm | Centreringsdiameter Yderring (tolerance: -IT8) |
| Di | 753,00 mm | indre diameter Yderring |
| daZT -IT8 | 755,00 mm | Centreringsdiameter Indvendig ring (tolerance: -IT8) |
| La | 815,00 mm | Pitch cirkel monteringsboring Yderring |
| Li | 694,00 mm | Pitch cirkel monteringsboring Indvendig ring |
| ni | 24 | |
| Fr | 290 kN | Tilladt friktionsforbindelse af fastgørelsesskruer |
| d0 | 630,00 mm | Tandhjulets stigningscirkeldiameter |