Krydset rulleleje SX0118/500-RL0-RR
Hoveddimensioner til SX0118/500-RL0-RR
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| di | 500,00 mm | indre diameter, tolerance: +0,008 mm / -0,032 mm |
| Da | 620,00 mm | ydre diameter, tolerance: +0 mm / -0,044 mm |
| H | 56,00 mm | , tolerance: + / 56 mm |
| h | 56,00 mm | , tolerance: + / -0,05 mm |
| da | 558,80 mm | ydre diameter |
| Di | 561,20 mm | indre diameter |
| rs min | 3,00 mm | |
| S | 25,00 mm | diameter smørehul |
| DM | 560,00 mm |
Præstationsdata for SX0118/500-RL0-RR
|---|---|---|
| Ca | 560 kN | dynamisk belastning, aksial |
| C0a | 2.538 kN | statisk belastning, aksial |
| Cr | 355 kN | dynamisk belastningsgrad, radial |
| C0r | 1.244 kN | statisk belastning, radial |
| 0,040 mm | ||
| 0,010 mm | ||