Krydset rulleleje RB70045-U-CC0-PE5
Hoveddimensioner til RB70045-U-CC0-PE5
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 700,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0 / 0 mm |
| D | 815,00 mm | ydre diameter, tolerance: 0 / 0 mm |
| dP | 753,50 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 45,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,150 mm |
| B1 | 45,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,20 mm |
| rmin | 6,00 mm | min. kantafstand |
| ds | 731,00 mm | Indvendig ringforbindelsesdimension |
| Dh | 777,00 mm | Yderring tilslutning dimension |