Krydset rulleleje RB60040-UU-CC0-P2
Hoveddimensioner til RB60040-UU-CC0-P2
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 600,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0 / -0,050 mm |
| D | 700,00 mm | ydre diameter, tolerance: 0 / -0,075 mm |
| dP | 650,00 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 40,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,150 mm |
| B1 | 40,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,20 mm |
| rmin | 6,00 mm | min. kantafstand |
| ds | 627,00 mm | Indvendig ringforbindelsesdimension |
| Dh | 673,00 mm | Yderring tilslutning dimension |