Krydset rulleleje RB50040-U-C0-P4
Hoveddimensioner til RB50040-U-C0-P4
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 500,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0 / -0,045 mm |
| D | 600,00 mm | ydre diameter, tolerance: 0 / -0,050 mm |
| dP | 548,80 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 40,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,150 mm |
| B1 | 40,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,20 mm |
| rmin | 6,00 mm | min. kantafstand |
| ds | 526,00 mm | Indvendig ringforbindelsesdimension |
| Dh | 572,00 mm | Yderring tilslutning dimension |