Krydset rulleleje RB40040-U-C1-P0
Hoveddimensioner til RB40040-U-C1-P0
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 400,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0 / -0,040 mm |
| D | 510,00 mm | ydre diameter, tolerance: 0 / -0,050 mm |
| dP | 453,40 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 40,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,150 mm |
| B1 | 40,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,20 mm |
| rmin | 6,00 mm | min. kantafstand |
| ds | 428,00 mm | Indvendig ringforbindelsesdimension |
| Dh | 479,00 mm | Yderring tilslutning dimension |