Krydset rulleleje RB35020-C0-P6
Hoveddimensioner til RB35020-C0-P6
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 350,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0 / -0,040 mm |
| D | 400,00 mm | ydre diameter, tolerance: 0 / -0,045 mm |
| dP | 373,40 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 20,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,150 mm |
| B1 | 20,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,20 mm |
| rmin | 3,50 mm | min. kantafstand |
| ds | 363,00 mm | Indvendig ringforbindelsesdimension |
| Dh | 383,00 mm | Yderring tilslutning dimension |