Krydset rulleleje RB30040-C0-P2
Hoveddimensioner til RB30040-C0-P2
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 300,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0 / -0,035 mm |
| D | 405,00 mm | ydre diameter, tolerance: 0 / -0,045 mm |
| dP | 351,60 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 40,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,120 mm |
| B1 | 40,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,15 mm |
| rmin | 6,00 mm | min. kantafstand |
| ds | 326,00 mm | Indvendig ringforbindelsesdimension |
| Dh | 377,00 mm | Yderring tilslutning dimension |