Krydset rulleleje RB30035-CC0-P4
Hoveddimensioner til RB30035-CC0-P4
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 300,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0 / -0,035 mm |
| D | 395,00 mm | ydre diameter, tolerance: 0 / -0,040 mm |
| dP | 345,00 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 35,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,120 mm |
| B1 | 35,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,15 mm |
| rmin | 5,00 mm | min. kantafstand |
| ds | 322,00 mm | Indvendig ringforbindelsesdimension |
| Dh | 368,00 mm | Yderring tilslutning dimension |