Krydset rulleleje RB30025-CC0-PE6
Hoveddimensioner til RB30025-CC0-PE6
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 300,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0 / -0,025 mm |
| D | 360,00 mm | ydre diameter, tolerance: 0 / -0,028 mm |
| dP | 328,00 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 25,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,120 mm |
| B1 | 25,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,15 mm |
| rmin | 3,50 mm | min. kantafstand |
| ds | 315,00 mm | Indvendig ringforbindelsesdimension |
| Dh | 340,00 mm | Yderring tilslutning dimension |