Krydset rulleleje RB25040-UU-C0-USP
Hoveddimensioner til RB25040-UU-C0-USP
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 250,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0 / 0 mm |
| D | 355,00 mm | ydre diameter, tolerance: 0 / 0 mm |
| dP | 300,70 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 40,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,100 mm |
| B1 | 40,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,12 mm |
| rmin | 6,00 mm | min. kantafstand |
| ds | 275,00 mm | Indvendig ringforbindelsesdimension |
| Dh | 326,00 mm | Yderring tilslutning dimension |