Krydset rulleleje RB20035-U-C0-P5
Hoveddimensioner til RB20035-U-C0-P5
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 200,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0 / -0,030 mm |
| D | 295,00 mm | ydre diameter, tolerance: 0 / -0,035 mm |
| dP | 247,70 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 35,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,100 mm |
| B1 | 35,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,12 mm |
| rmin | 5,00 mm | min. kantafstand |
| ds | 225,00 mm | Indvendig ringforbindelsesdimension |
| Dh | 270,00 mm | Yderring tilslutning dimension |