Krydset rulleleje RB17020-C1-P0
Hoveddimensioner til RB17020-C1-P0
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 170,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0 / -0,025 mm |
| D | 220,00 mm | ydre diameter, tolerance: 0 / -0,030 mm |
| dP | 191,00 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 20,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,100 mm |
| B1 | 20,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,12 mm |
| rmin | 3,50 mm | min. kantafstand |
| ds | 184,00 mm | Indvendig ringforbindelsesdimension |
| Dh | 198,00 mm | Yderring tilslutning dimension |