Krydset rulleleje RB16025-UU-C0-PE2
Hoveddimensioner til RB16025-UU-C0-PE2
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 160,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0 / -0,010 mm |
| D | 220,00 mm | ydre diameter, tolerance: 0 / -0,011 mm |
| dP | 188,60 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 25,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,100 mm |
| B1 | 25,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,12 mm |
| rmin | 3,50 mm | min. kantafstand |
| ds | 173,00 mm | Indvendig ringforbindelsesdimension |
| Dh | 204,00 mm | Yderring tilslutning dimension |