Krydset rulleleje RB15013-CC0-P5
Hoveddimensioner til RB15013-CC0-P5
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 150,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0 / -0,025 mm |
| D | 180,00 mm | ydre diameter, tolerance: 0 / -0,030 mm |
| dP | 164,00 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 13,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,100 mm |
| B1 | 13,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,12 mm |
| rmin | 2,50 mm | min. kantafstand |
| ds | 157,00 mm | Indvendig ringforbindelsesdimension |
| Dh | 172,00 mm | Yderring tilslutning dimension |