Krydset rulleleje RB13015-C1-P4
Hoveddimensioner til RB13015-C1-P4
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 130,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0 / -0,025 mm |
| D | 160,00 mm | ydre diameter, tolerance: 0 / -0,025 mm |
| dP | 144,50 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 15,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,100 mm |
| B1 | 15,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,12 mm |
| rmin | 3,50 mm | min. kantafstand |
| ds | 137,00 mm | Indvendig ringforbindelsesdimension |
| Dh | 152,00 mm | Yderring tilslutning dimension |