Krydset rulleleje RA18013-C0-PE2
Hoveddimensioner til RA18013-C0-PE2
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 180,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0 / 0 mm |
| D | 206,00 mm | ydre diameter, tolerance: 0 / -0,011 mm |
| dP | 192,00 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 13,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,120 mm |
| B1 | 13,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,12 mm |
| a | 2,50 mm | |
| b | 1,60 mm | |
| rmin | 0,80 mm | min. kantafstand |
| ds | 185,00 mm | Indvendig ringforbindelsesdimension |
| Dh | 199,00 mm | Yderring tilslutning dimension |