Krydset rulleleje RA17013C-CC0-PE4
Hoveddimensioner til RA17013C-CC0-PE4
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 170,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0 / -0,010 mm |
| D | 196,00 mm | ydre diameter, tolerance: 0 / -0,011 mm |
| dP | 182,00 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 13,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,120 mm |
| B1 | 13,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,12 mm |
| d1 | 2,00 mm | smørehul |
| rmin | 0,80 mm | min. kantafstand |
| ds | 175,00 mm | Indvendig ringforbindelsesdimension |
| Dh | 189,00 mm | Yderring tilslutning dimension |