Krydset rulleleje RA15008C-U-C1-P4
Hoveddimensioner til RA15008C-U-C1-P4
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 150,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0 / -0,020 mm |
| D | 166,00 mm | ydre diameter, tolerance: 0 / -0,025 mm |
| dP | 157,00 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 8,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,120 mm |
| B1 | 8,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,12 mm |
| d1 | 1,50 mm | smørehul |
| rmin | 0,50 mm | min. kantafstand |
| ds | 153,50 mm | Indvendig ringforbindelsesdimension |
| Dh | 160,50 mm | Yderring tilslutning dimension |