Krydset rulleleje RA13008C-UU-CC0-PE4
Hoveddimensioner til RA13008C-UU-CC0-PE4
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 130,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0 / -0,008 mm |
| D | 146,00 mm | ydre diameter, tolerance: 0 / -0,009 mm |
| dP | 137,00 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 8,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,120 mm |
| B1 | 8,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,12 mm |
| d1 | 1,50 mm | smørehul |
| rmin | 0,50 mm | min. kantafstand |
| ds | 133,50 mm | Indvendig ringforbindelsesdimension |
| Dh | 140,50 mm | Yderring tilslutning dimension |