Krydset rulleleje RA12008C-UU-C0-PE6
Hoveddimensioner til RA12008C-UU-C0-PE6
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 120,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0 / -0,015 mm |
| D | 136,00 mm | ydre diameter, tolerance: 0 / -0,015 mm |
| dP | 127,00 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 8,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,120 mm |
| B1 | 8,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,12 mm |
| d1 | 1,50 mm | smørehul |
| rmin | 0,50 mm | min. kantafstand |
| ds | 123,50 mm | Indvendig ringforbindelsesdimension |
| Dh | 130,50 mm | Yderring tilslutning dimension |