Krydset rulleleje RA12008-U-C0-PE5
Hoveddimensioner til RA12008-U-C0-PE5
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 120,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0 / -0,010 mm |
| D | 136,00 mm | ydre diameter, tolerance: 0 / -0,011 mm |
| dP | 127,00 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 8,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,120 mm |
| B1 | 8,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,12 mm |
| a | 2,00 mm | |
| b | 0,80 mm | |
| rmin | 0,50 mm | min. kantafstand |
| ds | 123,50 mm | Indvendig ringforbindelsesdimension |
| Dh | 130,50 mm | Yderring tilslutning dimension |