Krydset rulleleje RA10008C-UU-C1-USP
Hoveddimensioner til RA10008C-UU-C1-USP
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 100,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0 / 0 mm |
| D | 116,00 mm | ydre diameter, tolerance: 0 / 0 mm |
| dP | 107,00 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 8,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,120 mm |
| B1 | 8,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,12 mm |
| d1 | 1,50 mm | smørehul |
| rmin | 0,50 mm | min. kantafstand |
| ds | 103,50 mm | Indvendig ringforbindelsesdimension |
| Dh | 110,50 mm | Yderring tilslutning dimension |