Sporruller af studtype KRVE32-PP-B
Hoveddimensioner til KRVE32-PP-B
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| D | 32,00 mm | ydre diameter, Sporrulle |
| d | 15,00 mm | diameter på rullebolt / tap |
| B | 40,00 mm | Bredde på rullestift |
| C | 14,00 mm | Yderringens bredde |
| C1 | 0,60 mm | overhængende aksial skive |