Sporruller af studtype KRVE22-PP-B
Hoveddimensioner til KRVE22-PP-B
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| D | 22,00 mm | ydre diameter, Sporrulle |
| d | 13,00 mm | diameter på rullebolt / tap |
| B | 36,00 mm | Bredde på rullestift |
| C | 12,00 mm | Yderringens bredde |
| C1 | 0,60 mm | overhængende aksial skive |