Sporruller af studtype KRVE26-PP-RR
Hoveddimensioner til KRVE26-PP-RR
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| D | 26,00 mm | ydre diameter, Sporrulle |
| d | 13,00 mm | diameter på rullebolt / tap |
| B | 36,00 mm | Bredde på rullestift |
| C | 12,00 mm | Yderringens bredde |
| C1 | 0,60 mm | overhængende aksial skive |