Tyndt sektionsbeleje K08008XP0 Type K08 Dimensionel serie X
Hoveddimensioner til K08008XP0
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 80,00 mm | akseldiameter (metrisk) |
| D | 96,00 mm | ydre diameter (metrisk) |
| d1 | 85,90 mm | |
| D1 | 90,10 mm | |
| B | 8,00 mm | bredde (metrisk) |
| rmin | 0,850 mm | min. kantafstand |