Hydraulisk stangende GIHRK35-DO
Hoveddimensioner til GIHRK35-DO
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 35,00 mm | Aksel diameter, tolerance: -0,012 mm |
| D | 55,00 mm | udvendig diameter, leje |
| B | 25,00 mm | tolerance: -0,120 mm |
| dK | 47,00 mm | Hovedcirkeldiameter |
| d1 | 39,70 mm | Ydre kravediameter på inderringen |
| d2 | 78,00 mm | Ydre øjendiameter |
| d3 | M28x1,5 | Indvendigt gevind, højregevind |
| d4 | 40,00 mm | Skaft diameter skulder |
| d5 | 58,00 mm | Skaft diameter skulder |
| h1 | 70,00 mm | Skaftlængde, hoved |
| C1 | 30,00 mm | Bredde af stangenden |
| ɑ | 6,00 mm | Tilt vinkel |
| l3 | 29,00 mm | Trådlængde |
| l4 | 109,00 mm | samlet længde |
| l7 | 38,00 mm | Afstand mellem boring til gevindakselstart |
Præstationsdata for GIHRK35-DO
|---|---|---|
| Cr | 80.000 N | dynamisk belastningsgrad, radial |
| C0r | 140.000 N | statisk belastning, radial (Hovedbelastningskapacitet) |
| CNmin | mm | minimal radial frigang |
| CNmax | 0,10 mm | maksimum radial frigang |