Dubbelradigt vinkelkontaktkullager 3304-B-2Z-TVH
Huvuddimensioner för 3304-B-2Z-TVH
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 20,00 mm | Axeldiameter |
| D | 52,00 mm | yttre diameter |
| B | 22,20 mm | bredd |
| a | 30,40 mm | Avstånd från tryckkonspets |
| rmin. | 1,10 mm | min. kantavstånd |
| ra max. | 1,00 mm | maksimal filetradius |
| da min. | 27,00 mm | minsta diameter på axeln |
| Da max. | 45,00 mm | maximal diameter på husets skuldra |