Sfäriskt rullager, förseglat 23160-2RS5/VT143
Huvuddimensioner för 23160-2RS5/VT143
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 300,00 mm | Axeldiameter |
| D | 500,00 mm | yttre diameter |
| B | 160,00 mm | bredd |
| d2 | 337,00 mm | |
| D1 | 451,00 mm | |
| b | 16,70 mm | |
| da min. | 320,00 mm | |
| da max. | 337,00 mm | |
| ra max. | 4,00 mm |