V-Belt XPA-02800
Main dimensions for XPA-02800
| Designation | Dimension | Remark |
|---|---|---|
| Lw | 2,800.00 mm | Length of effect |
| m | 13.00 mm | |
| s | 10.00 mm | |
| n | 11.00 mm | |
| a | 12.70 mm | max. wide toothed belt backs |
| b | 11.00 mm | |
| c | 10.00 mm | |
| d | 15.00 mm | |
| e | 10.00 mm | |
| f | 2.80 mm | |
| h | 13.80 mm | max. tread depth |