Sporruller af studtype NUKRE40-X-RR
Hoveddimensioner til NUKRE40-X-RR
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| D | 40,00 mm | ydre diameter, Sporrulle |
| d | 22,00 mm | diameter på rullebolt / tap |
| B | 58,00 mm | Bredde på rullestift |
| C | 20,00 mm | Yderringens bredde |
| C1 | 1,80 mm | overhængende aksial skive |