Tandhjul KR16B-2-Z025
Hoveddimensioner til KR16B-2-Z025
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| z | 25 | antal tænder |
| pt | 1" 25,40 mm |
Pitch (tommer) - Dimensioner for rullekæde Pitch (metrisk) - Dimensioner for rullekæde |
| b1 | 17,02 mm | Indvendig bredde (metrisk) - Dimensioner for rullekæde |
| d1 | 15,88 mm | Rulle diameter - Dimensioner for rullekæde |
| Dk | 213,50 mm | Spidsdiameter (gear) |
| Dt | 202,66 mm | Stigcirkeldiameter (gear) |
| Dn | 130,00 mm | Nav diameter |
| D | 25,00 mm | Diameter af pilothul |
| L | 70,00 mm | samlet længde |
| C | 2,50 mm | Radius bredde |
| r | 26,00 mm | Gear radius |
| Zb | 15,80 mm | Tandbredde |
| h2 | 47,70 mm | Tandbredde |