Radial sfærisk almindelig pejling GE70-DO-2RS
Hoveddimensioner til GE70-DO-2RS
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 70,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0 / -0,015 mm |
| D | 105,00 mm | ydre diameter, tolerance: 0 / -0,015 mm |
| B | 49,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,150 mm |
| C | 40,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,400 mm |
| dK | 92,00 mm | |
| α | 6 ° | |
| r1s min. | 1,00 mm | min. kantafstand |
| r2s min. | 1,00 mm | min. kantafstand |
| da min. | 77,80 mm | tilslutningsdimension |
| Da max. | 87,00 mm | tilslutningsdimension |