Sfærisk rulleleje 239/600CAK/C3W33
Hoveddimensioner til 239/600CAK/C3W33
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 600,00 mm | Aksel diameter |
| D | 800,00 mm | ydre diameter |
| B | 150,00 mm | bredde |
| d2 | 668,00 mm | |
| D1 | 742,00 mm | |
| b | 22,30 mm | |
| da min. | 618,00 mm | |
| ra max. | 4,00 mm |