Kartio pensas TB3525-065 Kiilaura standardin DIN 6885 mukaan
Tärkeimmät mitat TB3525-065
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| D | 65,00 mm | Akselin halkaisija |
| D1 | 127,00 mm | Ulkohalkaisija |
| S | 64,90 mm | leveys |
| b | 18,00 mm | toleranssi: +/- 0,021 mm (Js9) |
| h | 4,40 mm | t - D |
| t | 69,40 mm | D + 4,40 |
Suorituskykytiedot TB3525-065
|---|---|---|
| BSW | 1/2" x 1 1/2" | Kiinnitysruuvit (British Standard Whitworth) |
| Tv | 115,00 Nm | Ruuvien kiristysmomentti |
| Mt | 5,06 Nm | Siirrettävä vääntömomentti |