Hammaspyörän levy KRS20B-1-Z025
Tärkeimmät mitat KRS20B-1-Z025
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| z | 25 | hampaiden määrä |
| pt | 1" 1/4 31,75 mm |
Pitch (tuumaa) - Rullaketjun mitat Pitch (metrinen) - Rullaketjun mitat |
| b1 | 3/4 19,56 mm |
Sisäleveys (tuumaa) - Rullaketjun mitat Sisäleveys (metriluku) - Rullaketjun mitat |
| d1 | 19,05 mm | Rullan halkaisija - Rullaketjun mitat |
| Dk | 268,50 mm | Kärjen halkaisija (vaihteisto) |
| Dt | 253,33 mm | Jakoympyrän halkaisija (vaihteisto) |
| D | 25,00 mm | Ohjausreiän halkaisija |
| C | 3,50 mm | Säteen leveys |
| r | 32,00 mm | Vaihteen säde |
| Zb | 18,50 mm | Hampaiden leveys |