Hammaspyörä (karkaistu) KR10B-1-Z012-45HRC
Tärkeimmät mitat KR10B-1-Z012-45HRC
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| z | 12 | hampaiden määrä |
| pt | 5/8" 15,875 mm |
Pitch (tuumaa) - Rullaketjun mitat Pitch (metrinen) - Rullaketjun mitat |
| b1 | 3/8" 9,65 mm |
Sisäleveys (tuumaa) - Rullaketjun mitat Sisäleveys (metriluku) - Rullaketjun mitat |
| d1 | 10,16 mm | Rullan halkaisija - Rullaketjun mitat |
| Dk | 68,00 mm | Kärjen halkaisija (vaihteisto) |
| Dt | 61,34 mm | Jakoympyrän halkaisija (vaihteisto) |
| Dn | 42,00 mm | Napan halkaisija |
| D | 12,00 mm | Ohjausreiän halkaisija |
| L | 30,00 mm | kokonaispituus |
| C | 1,60 mm | Säteen leveys |
| r | 16,00 mm | Vaihteen säde |
| Zb | 9,10 mm | Hampaiden leveys |