Yoke type track roller with inner ring NATR30-X-B
Main dimensions for NATR30-X-B
| Designation | Dimension | Remark |
|---|---|---|
| d | 30.00 mm | shaft diameter |
| d2 | 51.00 mm | stop diameter of the thrust washer |
| D | 62.00 mm | outer diameter |
| B | 29.00 mm | width |
| C | 28.00 mm | width outer ring |
| rmin. | 1.00 mm | min. edge distance |