Hydraulisk stangende GIHNRK70-LO
Hoveddimensioner til GIHNRK70-LO
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 70,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0,030 mm |
| D | 105,00 mm | udvendig diameter, leje |
| B | 70,00 mm | tolerance: -0,300 mm |
| dK | 92,00 mm | Hovedcirkeldiameter |
| d1 | 79,00 mm | Ydre kravediameter på inderringen |
| d2 | 155,00 mm | Ydre øjendiameter |
| d3 | M56x2-LH | Indvendigt gevind, højregevind |
| d4 | 80,00 mm | Skaft diameter skulder |
| d5 | 135,00 mm | Skaft diameter skulder |
| h1 | 160,00 mm | Skaftlængde, hoved |
| C1 | 57,00 mm | Bredde af stangenden |
| ɑ | 4,00 mm | Tilt vinkel |
| l3 | 76,00 mm | Trådlængde |
| l4 | 245,00 mm | samlet længde |
| l7 | 70,00 mm | Afstand mellem boring til gevindakselstart |
Præstationsdata for GIHNRK70-LO
|---|---|---|
| Cr | 315.000 N | dynamisk belastningsgrad, radial |
| C0r | 475.000 N | statisk belastning, radial (Hovedbelastningskapacitet) |
| CNmin | mm | minimal radial frigang |
| CNmax | 0,14 mm | maksimum radial frigang |