Hydraulisk stangende GIHNLK12-LO
Hoveddimensioner til GIHNLK12-LO
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 12,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0,018 mm |
| D | 22,00 mm | udvendig diameter, leje |
| B | 12,00 mm | tolerance: -0,180 mm |
| dK | 18,00 mm | Hovedcirkeldiameter |
| d1 | 15,50 mm | Ydre kravediameter på inderringen |
| d2 | 32,00 mm | Ydre øjendiameter |
| d3 | M12x1,25-LH | Indvendigt gevind, venstregevind |
| d4 | 16,50 mm | Skaft diameter skulder |
| d5 | 32,00 mm | Skaft diameter skulder |
| h1 | 38,00 mm | Skaftlængde, hoved |
| C1 | 10,60 mm | Bredde af stangenden |
| ɑ | 4,00 mm | Tilt vinkel |
| l3 | 17,00 mm | Trådlængde |
| l4 | 54,00 mm | samlet længde |
| l7 | 14,00 mm | Afstand mellem boring til gevindakselstart |
Præstationsdata for GIHNLK12-LO
|---|---|---|
| Cr | 10.800 N | dynamisk belastningsgrad, radial |
| C0r | 24.000 N | statisk belastning, radial (Hovedbelastningskapacitet) |
| CNmin | mm | minimal radial frigang |
| CNmax | 0,07 mm | maksimum radial frigang |